Architektura 21szego wieku : Barcelona Meteorology Center autorstwa Álvaro Siza, Przez obiektyw Fernando Guerry

W tym fotosie Fernando Guerra fotograf zwraca swoje soczewki na mało znany projekt portugalskiego architekta Álvaro Siza Vieira, Meteorology Center w Barcelonie.
.
Fernando Guerra | FG + SG.
Fernando Guerra | FG + SG Zlokalizowane na Paseo Maritimo w Barcelonie centrum zbudowano na igrzyska olimpijskie w 1992 roku.
Służyło jako kwatera główna dla meteorologów, którzy prognozują pogodę podczas plenerowych imprez olimpijskich, takich jak wyścigi.
W centrum tym mieściła się także grupa prasowa podczas igrzysk olimpijskich.
Obecnie wyższe kondygnacje budynku stanowią siedzibę Departamentu Meteorologii, natomiast niższe poziomy są wykorzystywane przez Zarząd Portu, oba z niezależnym dostępem.
.
Fernando Guerra | FG + SG.
Fernando Guerra | FG + SG Zbudowany z betonu i cegieł, budynek cofa się trochę od oceanu na nadmorskiej promenadzie.
Jego cylindryczny kształt wyróżnia się w okolicy, ukazując osiem głębokich promieniowych otworów, które pomieszczą tarasy i małe dziedzińce.
Chociaż wydaje się, że jest to zamknięta przestrzeń, otwarte centralne patio o średnicy 9 stóp, zapewnia oświetlenie wnętrz.
Zaznaczając wejścia, architekt dokonał dwóch prostych odejmowań w czystej objętości równolegle do oceanu, tworząc małe wahania i zadaszone przestrzenie.
.
Fernando Guerra | FG + SG Zobacz pełną notatkę poniżej:
[więcej w: studnia głębinowa przepisy, kolor ral 9010, cyklinowanie parkietow ]

Powiązane tematy z artykułem: kolor ral 9010 schody zewnętrzne wymiary studnia głębinowa przepisy