Budownictwo i architektura : UNStudio projektuje pawilon teflonowy do testowania koncepcji życia pozaziemskiego

Olaf Becker Zaprojektowany przez UNStudio we współpracy z MDT-tex, Prototype II to modułowa konstrukcja membranowa, która miała swoją premierę na wystawie Techtexil Living in Space.
Zapewnienie miejsca na wystawie dla zwiedzających na wycieczce wirtualnej rzeczywistości na Marsa stworzonej przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) i Niemieckie Centrum Kosmiczne (DLR).
UNStudio i MDT-tex wcześniej współpracowały z tymczasowymi ekspozycjami kopert; ich wykrzywiony podświetlany diodami LED biomimetryczny pawilon Eye_Beacon zadebiutował na Amsterdam Light Festival pod koniec zeszłego roku.
+ 14.
Olaf Becker O ile Eye_Beacon zawierał elewację z rozciągniętych modułów tekstylnych, prototyp II jest obudowany kokonem w zorientowanej na wydajność folii PTFE (politetrafluoroetylen) (bardziej znany jako Teflon) zaprojektowanej, aby poradzić sobie w ekstremalnych warunkach pogodowych.
Te dwa projekty są dowodem koncepcji opracowanego przez UNStudio i MDT-tex firmy CirStura wielofunkcyjnego systemu obwiedni membranowych.
.
Olaf Becker Dzięki uprzejmości MDT-tex Podczas gdy PTFE z MDT-tex niewątpliwie przyczyniłoby się do uderzającej elewacji budynku, materiał ten posiada również niezwykłe właściwości, które sprawiają, że jest to prawnie wiarygodna struktura do wykorzystania na Księżycu lub na Marsie.
W przeciwieństwie do tradycyjnych tkanin teflonowych lub tkanin poliestrowych pokrytych PCV, PTFE teflonowe MDT jest formowane ze skręconych włókien wielowłókienkowych, co nadaje materiałowi wyjątkową wytrzymałość i elastyczność.
Pomimo możliwości objęcia objętością 80 metrów sześciennych prototyp II jest wyjątkowo lekki i łatwy w transporcie.
.
Olaf Becker Strukturalny szczegół.
Zdjęcie dzięki uprzejmości MDT-tex Sam PTFE zapewnia swoim pasażerom doskonałą ochronę pozaziemską.
Materiał jest odporny na drastyczne wahania temperatury (zachowuje swoją integralność od -200 do 327 stopni Celsjusza), jest całkowicie niepalny i ma niskie przewodnictwo elektryczne i cieplne.
Półprzezroczysty PTFE umożliwia nawet 40% wizualnego światła podczas filtrowania szkodliwego promieniowania UV.
.
Olaf Becker Elevation.
Zdjęcie dzięki uprzejmości MDT-tex Design: UNStudio (Ben van Berkel z Robem Hendersonem, Williamem de Boerem, Piotrem Kluszczyńskim, Ke Quan) Producent: MDT-tex (Markus Müller-Feist, Dr.
Shankar Jha, Samer Alqutifani i Gennadi Rosin) Lokalizacja : Frankfurt, Germany Powierzchnia pawilonu: 51 metrów kwadratowych.
Objętość pawilonu: 80 metrów sześciennych.
Powierzchnia pawilonu: 25 metrów kwadratowych
[hasła pokrewne: praktiker zabrze godziny otwarcia, bricomarche jarocin godziny otwarcia, co to jest dom pasywny ]

Powiązane tematy z artykułem: bricomarche jarocin godziny otwarcia co to jest dom pasywny praktiker zabrze godziny otwarcia