Budownictwo wczoraj i dzis : Ściana z funkcją Hand-Laid została zainspirowana przez fale dźwiękowe w wodzie

22quadrat gmbh Niemiecka firma architektoniczna 22quadrat została zainspirowana efektem wizualnym stworzonym przez fale dźwiękowe poruszające się po wodzie podczas projektowania.
Impulsów.
ceglana ściana reliefowa na wewnętrznym dziedzińcu zespołu mieszkalnego Pallotti we Freising w Niemczech.
Architekci wyprowadzili tę koncepcję z metafory; pojedyncza cegła jest jak pojedyncza cząstka, prawie niezauważalna sama w sobie, ale zdolna do znacznie większego oddziaływania w połączeniu z innymi.
+ 19.
22quadrat gmbh Za pomocą cyfrowego modelowania i współpracy z MMZ Architekten, ROB Technologies i FaBö, mur został wykonany ręcznie z wykorzystaniem cegły z wodą.
Cegła uderzona wodą wykonana jest z gliny o wysokiej zawartości wilgoci i plastyczności.
Po wypaleniu cegły te mają wyjątkową teksturę powierzchni i są gęstsze niż zwykłe cegły, co zwiększa wszystkie naturalne zalety cegieł, takie jak wytrzymałość, trwałość, odporność na działanie czynników atmosferycznych i szkodników oraz sprawność termiczna.
.
22quadrat gmbh Architekci w 22quadrat czerpali inspirację ze sposobu, w jaki woda może zachować informacje, sposób, w jaki rezonuje długo po zakłóceniu.
Projektanci myśleli o wodzie jako sposobie przechowywania i pośredniczenia w dźwiękach i emocjach.
Po przeanalizowaniu własności i struktury wody architekci wykorzystali tę informację, aby stworzyć precyzyjny trójwymiarowy model muru, który następnie został wykonany przez rzemieślników.
.
22quadrat gmbh Lead Architects: 22quadrat gmbhCollaborators: MMZ Architekten BDA, ROB Technologies AG, Pallottines Lokalizacja projektu: Freising, Bavaria, GermanyCompletion Year: 2017
[hasła pokrewne: bricomarche jarocin godziny otwarcia, godziny otwarcia praktiker, praktiker zabrze godziny otwarcia ]

Powiązane tematy z artykułem: bricomarche jarocin godziny otwarcia godziny otwarcia praktiker praktiker zabrze godziny otwarcia