Magazyn architektoniczny : Szczęśliwy Dzień Pączka Narodowego! Oto 3 budynki w kształcie pączka widziane z góry

Każdego roku, w pierwszy piątek czerwca, ludzie w Stanach świętują Dzień Pączków.
Początki tej uroczystości sięgają stu lat: wkrótce po wejściu USA do I wojny światowej w 1917 roku protestancki kościół chrześcijański i międzynarodowa organizacja charytatywna Armia Zbawienia wysłały misję rozpoznawczą do Francji.
To podczas tej misji kobiety pracujące z wolontariatem zaczęły serwować darmowe pączki żołnierzom na froncie w celu zwiększenia liczby żołnierzy.
morale.
Te kobiety, dubbingowane.
Donut Lassies.
Często przypisuje się, że pączki są szeroko rozpowszechnione w Stanach Zjednoczonych, gdy wojska wracają do domu z wojny.
Aby uczcić ten dzień, firma obserwująca Ziemię Deimos Imaging opublikowała trzy obrazy budynków w kształcie pączków pobranych z kosmosu.
Te konstrukcje, już imponujące, jeśli stoisz w pobliżu, wyglądają jeszcze bardziej zadziwiająco, gdy docenione z kosmosu.
Każdy z nich znajduje się w innej części świata, ale łączy ich imponujące proporcje i innowacyjne projekty.
Phoenix International Media Center / BIAD.
Obrazowanie Deimos Pierwszy budynek, Phoenix International Media Center, jest sferoidalnym torusem utworzonym przez kilka krzywych, spiralnych i ewolwentowych na obracającej się sieci ze stali.
Pomimo zakrzywionej struktury projekt budynku jest prosty: torus działa jak skorupa, która otacza w środku dwa konwencjonalnie zbudowane budynki.
Koncepcje energooszczędne i niskoemisyjne zostały również zastosowane w projekcie budynku.
Woda deszczowa jest gromadzona poprzez naturalne zrzuty wzdłuż żeber strukturalnych do zbiornika zbiorczego znajdującego się w dolnej części budynku.
Po przefiltrowaniu poddaje się recyklingowi, aby uzyskać wodny krajobraz artystyczny i nawadnianie krajobrazu.
Co więcej, współdzielona przestrzeń w kształcie stożka generuje efekt komina, który zapewnia naturalną wentylację, aby oszczędzać energię w okresach przejściowych.
Diamond Light Source / Crispin Wride Architectural Design Studio.
Deimos Imaging Drugi budynek, Diamond Light Source, jest brytyjskim krajowym ośrodkiem naukowym do synchrotronów, zlokalizowanym w Harwell Science and Innovation Campus, niedaleko Oxfordu.
Diamentowy pierścień o średnicy 561 metrów, nadający budynkowi charakterystyczny okrągły kształt, zajmuje obszar ponad 43 300 metrów kwadratowych.
Diamond jest jednym z najbardziej zaawansowanych obiektów naukowych na świecie.
Działa jak gigantyczny mikroskop, wykorzystując moc elektronów do wytwarzania jasnego światła, które naukowcy mogą wykorzystać do badania czegokolwiek, od skamielin do silników odrzutowych po wirusy i szczepionki.
Aperple Park / Foster + Partners.
Deimos Imaging Ostatni, ale nie mniej ważny, nowy kampus Apple Park w Cupertino w Kalifornii został uznany za największy na świecie kawałek zakrzywionego szkła i za markizy zaprojektowane, aby zapobiegać kapaniu deszczu na szklaną fasadę budynku.
Co więcej, w Apple Park znajduje się największy na świecie naturalny, wentylowany budynek i jeden z najbardziej energooszczędnych budynków na świecie.
Oczekuje się, że nie będzie wymagać ogrzewania ani klimatyzacji przez dziewięć miesięcy w roku i będzie w pełni wykorzystywać energię odnawialną.
Część energii zostanie wyprodukowana na miejscu, ponieważ budynek jest wyposażony w panele słoneczne wokół dachu.
Dzięki Deimos Imaging.
Obrazy i opisy projektów dostarczane przez Deimos Imaging.
[przypisy: ral 7032, olx białogard, studnia głębinowa przepisy ]

Powiązane tematy z artykułem: olx białogard ral 7032 studnia głębinowa przepisy