Budownictwo wczoraj i dzis : Ponowne otwarcie Muzeum der Kulturen w Bazylei, Herzog & de Meuron

Museum der Kulturen Basel Wcześniej w tym tygodniu ponownie otwarto jedno z wielkich muzeów etnograficznych w Europie, Museum der Kulturen w Bazylei.
Dwa lata rekonstrukcji, remontu i rozbudowy, w tym projekt Herzog & de Meuron dla historycznych murów, były wśród aktualizacji, które otrzymał.
Ich konstrukcja została opisana jako oszałamiająca korona dla historycznych murów: piękny dach nieregularnych fałd harmonijnie pasuje do dachów otaczających katedrę .
Dyrektor Anna Schmid skomentowała: Nasze innowacyjne podejście do wymiaru kulturowego życia czyni je bardziej dostępnymi.
Chcemy być miejscem nowych spotkań i inspiracji.
Wystawy z okazji ponownego otwarcia Muzeum odnoszą się do nadrzędnych względów etnologicznych do bezpośrednich tematów społecznych.
Podczas gdy niektóre prezentacje otrzymują przestrzeń potrzebną do zwrócenia uwagi na istotę eksponatu, inne są utrzymywane w stanie zwartym, aby zilustrować zależności i powiązania.
W przyszłości wystawy będą się częściej obracać, aby oddać większą sprawiedliwość bogactwu kolekcji Muzeum.
Ofertę uzupełni obszerny program wydarzeń.
Nowe programy z ekscytującymi wystawami.
Muzeum otwiera się ponownie z trzema wystawami.
Wystawa.
Intrinsic Perspectives.
Inspirujące aspekty antropologii.
sam w sobie jest programem działań Muzeum.
Zajmuje się podstawowymi obszarami zainteresowania nowoczesną etnologią: wspólnotą, agencją, przestrzenią, wiedzą i działaniem.
Wszystkie wystawy odwołują się do tych koncepcji i są zorganizowane zgodnie z unikalną koncepcją i podejściem Muzeum, które odrzuca pozornie wszechogarniające przeboje prezentujące poszczególne grupy etniczne, terytoria, religie i inne podziały etnologiczne na rzecz tematycznie ukierunkowanych, międzykulturowych i międzyregionalnych wystawy skupiały się na działaniach ludzi tu i teraz.
Wieloletnie zainteresowanie Muzeum wydarzeniami społecznymi i kulturalnymi Azji Wschodniej jest tak silne, jak nigdy dotąd.
W tej dziedzinie Museum der Kulturen prezentuje dwa ekscytujące tematy: jedna ekspozycja poświęcona jest fascynacji Operą Pekińską, a druga zjawisku Chinatown.
Kwestie przynależności i różnicowania, konflikt kulturowy i fuzja w grze między różnymi punktami widzenia i percepcją to niektóre z aspektów atrakcyjnie i pouczająco zilustrowane przez obie wystawy.
[przypisy: jak obliczyć zużycie gazu, schody zewnętrzne wymiary, bricomarche jarocin ]

Powiązane tematy z artykułem: bricomarche jarocin jak obliczyć zużycie gazu schody zewnętrzne wymiary